بیوگرافی مهندس غلامرضا احمدی بیداخویدی

مهندس غلامرضا احمدی بیداخویدی در پنجم فروردین ۱۳۳۸ در روستای بیداخوید یزد در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود و با آموزش قرآن زیر نظر پدر قبل از ورود به دوره ابتدایی مسلط به قرائت سی جزء قرآن کریم شد. وی تحصیلات ابتدایی را در یزد تمام کرده و سپس به تهران مهاجرت نمود و با توجه به علاقه زیاد به تحصیلات، همراه با کار به ادامه تحصیلات پرداخت و در سال ۱۳۵۷ با شرکت در کنکور سراسری و قبولی در رشته مهندسی راه و ساختمان وارد دانشگاه گردید. همزمان با انقلاب اسلامی و تعطیلی دانشگاه ها به دلیل انقلاب فرهنگی، وارد جهاد سازندگی استان ایلام شده و به عنوان رئیس دایره عمران جهاد مشغول خدمت شد و پس از بازگشایی دانشگاه ها با انتقالی از یزد به تهران جهت ادامه تحصیل مراجعت نمود. در سال ۱۳۶۵ با فراخوان شهرداری تهران علیرغم آن که از شرکت نفت از ایشان جهت همکاری دعوت بعمل آمده بود، ولی به علت علاقه به مقوله راه و شهرسازی وارد شهرداری تهران شد. وی در حین کار و فعالیت در شهرداری تهران با شرکت در کنکور سراسری در رشته خود موفق به اخذ مدرک کارشناسی گردید. از سال ۱۳۷۹ وارد پست های مدیریتی تا معاون شهرسازی و معماری مناطق و قائم مقام مناطق شهرداری شهر تهران گردید. در همین حین موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته برنامه ریزی شهری شده و غریب به مدت ۳ سال و اندی در سمت معاون شهرسازی و معماری شهرداری مرکزی شهر کرج به مردم این شهر خدمت کرده و مدتی نیز بعنوان مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز مشغول به خدمت بودند. ۳ سال آخر پایان خدمت خود را نیز به عنوان معاون آمادگی عملیات و پدافند غیر عامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و معاونت هماهنگی و برنامه ریزی ستاد مدیریت بحران شهر تهران مشغول به خدمت بودند.

در دوران خدمت در شهرداری در دوره های مختلف آموزشی شرکت نموده و موفق به اخذ دانشنامه های مختلف گردیده است و همچنین تعداد ۵ دوره آموزشی برای مدیران شهری و استانی در استان های مختلف کشور برگزار نمودند.

از فعالیت های خیرخواهانه ایشان می توان از تاسیس مجتمع خیریه آموزشی و توانبخشی رعد کرج در سال ۱۳۸۰ نام برد که در زمینه ارائه خدمات توانبخشی و آموزش ویژه جانبازان و معلولین جسمی و حرکتی بصورت ۱۰۰ درصد رایگان فعالیت می نماید و تا کنون موفق به جذب و آموزش بیش از ۴۰۰۰ نفر دوره از توان یابان جسمی و حرکتی را در کارنامه خود دارد.

بعنوان مولف کتاب “ملاک عمل شهرداری کرج” را تالیف و به چاپ رسانده و در اختیار عموم مردم و دوایر دولتی قرار دادند و همچنین در دوره هفتم ریاست جمهوری به دلیل خدمت صادقانه و خالصانه بعنوان مدیر نمونه کشوری معرفی شده و لوح تقدیر از رئیس جمهور وقت دریافت نمودند. همچنین در زمان خدمت در شهرداری کرج از معاون وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی و مسئولین استانی لوح های تقدیر دریافت نمودند.

سوابق تحصیلی

 • کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری
 • کارشناسی راه و ساختمان

سوابق کاری و اجرایی

 • مسئول عمران جهاد سازندگی ایلام در دوران جنگ تحمیلی
 • معاونت شهرسازی و معماری مناطق شهرداری تهران
 • قائم مقام شهردار منطقه ۹ تهران
 • معاون آمادگی، عملیات ستاد مدیریت بحران شهر تهران
 • معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران
 • معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج در دوران مهندس آقازاده
 • مدیر کل دفتر فنی استانداری البرز
 • موسس، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره مجتمع خیریه آموزشی و توانبخشی رعد کرج از سال ۸۰ تا کنون
 • برگزار کننده پنج دوره آموزش ضوابط شهرداری ها جهت مدیران فرمانداری ها و شهرداری کرج
 • تدوین و چاپ کتاب ملاک عمل و تدریس ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری شهرداری کرج
 • مدیر مسئول مجله تلاش سبز از سال ۸۸ تا کنون
 • مدرس ضوابط دستورات شهرداری ها
 • مشاور فرماندار تهران و عضو کمیسیون تطبیق لوایح شورای شهر تهران
 • مشاور شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کمالشهر

همچنین دوره های آموزشی مختلف تخصصی و غیر تخصصی را گذرانده اند و عناوین و تقدیر نامه های مختلفی از مقامات کشوری دریافت نموده اند.

در تاسیس مجتمع خیریه آموزشی و توانبخشی رعد کرج  پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم از سازمان های بهزیستی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و نیروی انتظامی در اداره ثبت شرکت ها با شماره ۵۸۶ به ثبت رسیده و در زمینه جذب معلولین جسمی و حرکتی دختر و پسر بالای ۱۴ سال و آموزش رشته های مختلف فنی و حرفه ای (صنایع چوب، امور مالی و بازرگانی، صنایع بافت و فرش، صنایع پوشاک و فناوری اطلاعات) و رشته های هنری همچون خوشنویسی، طراحی و نقاشی، نمد دوزی، ویترای، موسیقی و همچنین آموزش قرآن، مهارت های زندگی، زبان انگلیسی و دوره های ورزشی همچون بوچیا، پینگ پنگ، شطرنج و فوتبال دستی و ارائه خدمات توانبخشی بطور ۱۰۰% رایگان فعالیت دارد و هزینه های مربوطه را هم مردم خیر و نیکوکار تامین می نمایند.

یکی از مهمترین اهداف این مجتمع، آموزش منتهی به اشتغال این عزیزان می باشد به همین دلیل هرکارآموز متناسب با شرایط جسمی پس از گذراندن دوره آموزش جهت شرکت در آزمون رشته مربوطه و اخذ گواهینامه مهارت به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می گردد و متعاقب آن سعی بر آن است که یا در یکی از سازمان ها، ادارات و یا شرکت های حقیقی و یا حقوقی و یا کارگاه های حمایتی و یا حداقل بطور خود اشتغالی در منزل به کار مشغول گردند. این عمل باعث خودباوری، عزت نفس، افزایش امید به زندگی و در مجموع ایجاد شادی و شعف در اینگونه افراد می شود.

مجتمع خیریه آموزشی و توانبخشی رعد کرج مفتخر است که توانسته است از بدو تاسیس تاکنون حدود ۱۰۰۰ نفر از این عزیزان را جذب و هر یک را حداقل در سه رشته آموزش دهد از این افراد کارآموخته حدود ۲۰۰ نفر به طرق مختلف مشغول به کار هستند و بعضا موفقیت های بسیار چشم گیر و قابل تحسینی را در زمینه های کاری، هنری و علمی کسب نموده اند. هم اینک نیز تعداد ۱۵۰ نفر کارآموزان دختر و پسر تحت آموزش می باشند.